Жељко против Хрватска 1:0. Сега за сега јахтата не смее да се продава

12 август, 20110
mitrovic_v1

Судот во Дубровник одлучил во корист на сопственикот на Пинк, Жељко Митровиќ и забранил продажба на спорната јахта “El Bosko V”.
Адвокатскиот тим на Жељко Митровиќ денес успеал од судот во Дубровник да се избори за забрана за продажба на јахтата “El Bosko V”. Судот во Дубровник, пресудил во корист на Жељко поради кршење на процедурата и законите од страна на Царинската управа, пишува Курир.рс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit