Жена со најмногу пирсинзи на светот

6 август, 20111
elaine-davidson-most-pierced-woman

Елејн Дејвидсон од Бразил е жената која има најмногу пирсинзи на своето тело. Вкупниот број изнесува 6925.

За Елејн може да се каже дека е зависник од болка, но Дејвидсон вели дека всушност не го сака толку пирсингот, во моментот целта и била да биде само подобра од конкуренцијата.

“Јас не уживаам толку во пирсингот, но едноставно сакам да рушам рекорди”, изјавила за Телеграф.

One comment

  • anonimus

    22 октомври, 2012 at 11:57

    pa ovoa e grozno

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit