Жени, од вакви фраери да бегате!

19 јуни, 20110
zavodnik450x300

Генерално, постојат четири типа мажи кои жените би требале да ги заобиколуваат во широк лак. Иако на прв поглед делуваат успешно, негувано и роматично, од следниве фраери бегајте без размислување и никако не вртете се:

 1. Воркохолик
  Маж кој во 6 часот наутро е избричен, облечен и спремен за работа, работи прекувремено, а потоа го завршува работниот ден на пијачка со колегите, типичен пример е на воркохолик. Тоа е човек кој спие неколку саат дневно, парите ги сака најмногу на свет, а неретко има љубовни афери со колешките на работа.
 2. Адреналински зависник
  Маж опседнат со скијање, екстремен велосипедизам и сл. Никогаш не мирува и постојано ги испитува своите граници. Истражувањата покажуваат дека 30 годишниот адреналински зависник со тек на време станува се позависен и тешко наоѓа партнерка што може да го прати.
 3. Метросексуалец
  На прв поглед опуштен и лежерен, овој тип на мажи поминува саат и саати илина фризер или во шопинг и има премногу високо мислење за себе. Лесто е врзан, па и зависен од мајка си, го дели нејзиното мислење за живот, а од партнерката бара потполно внимание, притоа не сметајќи дека треба да возврати.
 4. Заводник
  Тоа е маж кој ги познава најдобрите ресторани, нарачува најдобри вина и купува интересни подароци одма после запознавањето со жена. Подарува многу внимание на жена, меѓутоа никогаш само на една.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma