Жените незнаат да губат! Го прободела мажот, бидејќи победувал во монопол! :)

28 октомври, 20110
165819-monop

Полицијата во Санта Фе, во американската сојузна држава Ново Мексико, уапсила шеесет годишна жена која го прободела својот маж со нож, откако се искарале по играњето монопол.

Кога влегле во станот, полицајците го затекнале 48 годишниот маж, кој крварел од главата и рацете.

Се докажало дека Лаура Чавез, била изнервирана што изгубила во монопол играта, го удрила својот невенчан сопруг со шише по глава, а потоа земала нож од кујната и го исекла п рацете.

Лекарите соопштиле дека мажот имал сериозни повреди, но не бил во животна опасност.

Жената била обвинета за обид за убиство, а останала во затвор бидејќи  неможела да плати кауција од 5000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş