Жените повеќе сакаат туширање и сурфање отколку СЕКС!

3 август, 20110
tusiranje

Во што повеќе би уживале следниот месец: под туш или секс?!

Изгледа дека дамите се почистиот пол, и дека мажите чесно си го заработија епитетот на “напалени мажјаци”! Најверојатно помеѓу вакви жени и не е многу лесно.

Последното истражување на NBCU открива дека жените во текот на еден месец би го занемариле повеќе сексот отколку да останат без туширање. Истражувачите на група од 18 до 54 годишна возраст, мажи-жени, побарале да изберат три работи без кои апсолутно не би можеле да преживеат еден месец.

Мажите и жените се согласиле околу спиењето и сурфањето на интернет, но кога станало збор за третата активност, се покажало веднаш зошто половите се разликуваат.

Машкиот пол, не многу изненадувачки, го ставиле сексот трет на листа. Жените, пак, одлучиле дека сексот може да почека и се определиле за “туширање”.  Можеби, жените всушност се и попрактичниот пол, зошто сепак целиот тој секс станува непријатен ако не сте се истуширале, нели?!

Туширањето не било единственото изненадување во текот на истражувањето. Излегува дека и жените, исто така, се технички попотковани од мажите, поседуваат повеќе smart телефони и Nintendo Wii системи.

По се изгледа, дека на момчињата им е доволно да имаат добар сон и доволно секс, додека жените поради потребата да бидат во контакт со светот стануваат зависни од технологијата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit