Живот во розова боја

12 април, 20110
22

Ванда Метјуз, 20 годишна девојка од Болтон е опседната со розевата боја. Од малечка ја обожавала оваа боја со што и станала опсесија, а кога се преселила во сопствен стан сама сите ѕидови ги офарбала во својата омилена боја. Спалната соба, кујната, купатилото, дневната соба се е розово. Нејзината љубов кон розовата боја е толку голема што таа купува и производи за чистење на домот кои се розови, целиот интериер, мебелот, апаратите за домаќинство и килими се во таа боја. “Можеби другите мислат дека претерувам, но јас не се грижам што мислат другите.“ Од секогаш сум ја сакала оваа боја, сега сум во потрага по розова боја за дрво и за внатрешноста на рерната – изјавила Ванда.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi