Животот на Мадона во стрип

25 јуни, 20110
1271410217330x330

Животната приказна на најголемата поп ѕвезда Мадона ќе биде преточена во стрип.

Стрипот го напишал Ц.В.Кук, ќе содржи 32 страни и ќе биде достапен во август оваа година.

По зборовите на авторот, од стрипот читателите ќе можат да дознаат многу за животот на пејачката и за работите кои досега не се објавени во јавноста.

“Наша цел е да ги прикажеме познатите настани , по кои Мадона голема ѕвезда, веќе четвртина век одткако се појави за прв пат на сцената”, најавил во соопштението Џејсон Шулич од издавачката куќа.

“Bluvoter” покрај стрипот за поп кралицата, имаат планови за стрипови од Маргарет Тачер, Мишел Обама и Сара Пејлин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/