Жизел првиот супермодел милијардер?

2 јуни, 20110
snHSF16ZNpVl

Жизел Бундхен е жешка, секси и навистина богата. Постојано се наоѓа на врвот на моделите кои највеќе заработуваат во светот на модата. Земајќи ги во предвид кампањите, рекламите, соработката со компанијата за чевли Ipanema и Hope за долна облека, како и нејзината сопствена модна линија, Жизел наводно заработила околу 64 милиони долати оваа година.

Ова е огромна сума на пари, а “Форбс“ предвидува дека ако таа правилно управува со своето имотно портфолио, таа ќе може да влезе во клубот на милјардерите.

И не само што ќе стане милијардер, туку ќе биде и првата Бразилка жена која стигнала до оваа цифра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma