Жозе Мурињо: Требаше да се родам пред 100 години!!!

29 август, 20110
jose_murinho_real_madrid_levante_200211

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо изјавил за Марка, дека во Шпанија се води кампања против него. Мурињо ја коментарал реакцијата на спортската јавност по последниот инцидент на натпреварот со Барселона:

“Човек би можел да направи споменик од фрлените камења кон мене! Можеби сум требал да живеам пред 100 години.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma