Змиска кожа за тренди изглед

22 октомври, 20110
modaa

Дами, спремете ги паричниците. Оваа есен најтренди ќе бидат колекциите од змиска кожа, на кои се фокусираа огромен број на познати светски дизајнери.

Популарниот бренд „Прада“ овој тренд го иницираше уште минатата сезона со својата интересна колекција на чанти, а оваа есен претстави навистина атрактивни чизми со истиот дезен.

Брендовите „Гучи“ и „Мисони“ исто така го прифатија овој тренд, но акцентот го ставија на облегата, главно на капутите, јакните и блејзерите. Огромно внимание предизвика линијата на “тиркизна змиска кожа“, која стана хит на брендот „Гучи“ за оваа сезона. Оваа линија нуди облека и модни додатоци во лакирана змиска кожа во тиркизни нијанси.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi