10 совети за успешен брак од Фата!

9 февруари, 20120
mf78

Од лично искуство од бракот со Мујо, Фата ги открива советите за успешен брак:

  1. Три пати неделно  ме носи на бурек да ме расположи.
  2. Попладне никогаш не спиеме заедно, тој спие на каучот во дневна, а јас бришам прашина и мијам садови.
  3. Секој месец кога ќе земе плата, ме носи да ми купи подароци, како детергент за садови.
  4. Јас сум родена во ноември за роденден ми купува дрва, додека јас ги внесувам тој ме чека во дневна. Таа вечер седиме покрај оган и му кажувам дека за нова година ми требаат две кеси ѓумур.
  5. Тој води сметка за мојот изглед и како добар сопруг пази на мојата линија и ме тера да држам диета за да изгледам подобро. Стави катанец на фрижидерот за да не доручкувам. Таков е мој Мујо, модерен маж па води сметка и за жена му да изгледа модерно.
  6. Особено води грижа за мојот тен и кожа. Мојот Мујо секоја вечер ме тера да ставам маска на лице, така не ми го видел лицето цели десет години додека имаме секс. Веднаш штом ќе дојде од работа ме тера да ставам маска за кожата да ми биде по мека.
  7. Додека се шетаме по трговските центри, изгледаме како заљубен пар, тој постојано ме држи за рака за да не пипкам по предметите.
  8. Навечер ме брка од спалната соба за да не морам да го слушам како хрчи.
  9. Што е право, право е, не ми дава никогаш по дома да работам сама, секогаш ја вика и мајка ми да ми помогне.
  10. Никогаш не се бања без мене. Секој месец кога ќе одлучи да се бања, јас му ја загревам водата, му го тријам грбот, внимавам да не му влезе во очи сапуницата, инаку ќе ми ја мавне една, а ако не му влезе сапуница во очи, ќе ми дозволи и мене да се избањам во истата вода во која се бањал и тој.

Ете, таков е мој Мујо скромен, срце мое….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber