20 неверојатни зимски разгледници од заледената Европа!

3 февруари, 20120
Germany Europe Weather

Европа е окована во снег и мраз. Во поголемиот број на земји е прогласена вонредна состојба, а како резултат на ладното време 218 лица го загубија животот. Во Чешка е забележана температура од 38 степени под нулата, а прв пат после 15 години падна и голем снег во Рим.

Зимата, некогаш е сурова, некогаш магично убава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma