Абе ај не дрндај…. пивото било подобро од жените!!!

4 февруари, 20120
beer-woman3
 1. Во пивото можеш да уживаш цел месец.
 2. Дамките од пиво полесно се чистат.
 3. Пивото немораш да го носиш на пијачка или вечера.
 4. Твоето пиво стрпливо ќе те чека во автомобилот, додека ти се врткаш околу.
 5. Кога пивото ќе е стигне, сите грижи поминуваат.
 6. Пивото никогаш не доцни.
 7. Пивото не збеснува, ако побараш уште едно пиво.
 8. Ако е грдо, можеш да го тргнеш било каде.
 9. Сите етикети од пивото се вадат многу лесно.
 10. Кога влегуваш во бар, сигурен си дека барем едно пиво ќе закачиш.
 11. Пивото никогаш не го боли глава.
 12. Пиеш пиво, и плус кога ќе го вратиш шишето можеш да заработиш некој денар.
 13. Пивото нема да се расплака ако дојдеш дома со уште едно шише пиво.
 14. Ако уживаш во пивото на прав начин, секогаш ќе ти биде бистра главата.
 15. Пивото секогаш  ни легнува добро.
 16. Пивото можеш да го делиш со своите пријатели.
 17. Секогаш можеш да бидеш сигурен дека си првиот што го отвара шишето.
 18. Пивото секогаш е влажно.
 19. Пивото никогаш не инсистира на еднаквост.
 20. Пивото не се грижи ако се враќаш доцна навечер.
 21. Ладно пиво е добро пиво.
 22. Пивото немора да го переш за да има добар вкус.
 23. Ако го промениш пивото немора да плаќаш алиментација.
 24. Убавината на пивото не е само површинска.
 25. Основните квалитети на пивото можеш да ги видиш на етикетата.
 26. Кога пивото пени знаеш дека нема беснило.
 27. Интелектуалните вредности на пивото се неважни.
 28. На ниедно пиво не му смета чадот од цигари.
 29. Ниедно пиво нема расипан заб.
 30. Пивото никогаш нема да те одбие.
 31. Преку пивото неможеш да се заразиш со ниедна болест.
 32. Колку си подебел толку подобро ти доаќа едно пиво.
 33. На пивото му е сеедно каква музика слушаш.
 34. Пивото нема роденден кој можеш да го заборавиш.
 35. Секое пиво е лесно и евтино.
 36. На пивото не му пречи ако си грд и глуп.
 37. На пивото не му смета ако не си материјално ситуиран.
 38. И во најлошата кафана можеш да најдеш добро пиво.
 39. Ако го оставиш пивото нема да те озборува кај другите пива.
 40. Пивото никогаш не е масно.
 41. На пивото му е сеедно кога ќе го испиеш.
 42. Пивото секогаш е во добра кондиција и има време.
 43. Поради пиво помладо од 18 години не се оди во затвор.
 44. Ако си груп на улица со пивото никој нема да те тепа.
 45. Пивото можеш да си го земеш на карти со другарите.
 46. Пивото може да се користи веднаш штом се произведе.
 47. Пивото не треска глупости.
 48. Пивото нема родители и агресивни пријателки.
 49. Немораш да ставиш „гумица“ за да го пиеш пивото.
 50. На пивото не му смета ако си пивопиец.
 51. На пивото никогаш не се собираат муви.
 52. Пивото секогаш има време и никогаш нема обврски.
 53. Ниедно пиво нема да доживее да биде старо и грдо.
 54. Пивото нема ништо против машкиот шовинизам.
 55. Од едно пиво никој се уште нема доживеано инфаркт.
 56. Пивото не се буни кога си пијан.
 57. Пивото нема всадени морални норми на однесување.
 58. Пивото е глувонемо.
 59. Во кризни ситуации можеш да употребиш и старо пиво.
 60. Пивото никогаш не си ја крева цената.
 61. Пивото никогаш не ти се спротиставува.
 62. Пивото никогаш нема да те доведе во искушение да го мавнеш.
 63. За отварање на пиво потребно е сосема малку напор, време и нерви.
 64. Пивото секогаш знае што сака да биде испиено.
 65. Пивото ќе ти исполни она што го очекуваш од него.
 66. Кога пиеш пиво се држиш во свои раце.
 67. Сам ја одредуваш динамиката на пиење пиво.
 68. Пивото никогаш нема да се вообрази ако му покажеш колку ти е битно.
 69. Пивото можеш да го пиеш кога сакаш, а жената можеш да ја имаш таа кога сака.
 70. Лошто пиво можеш да го замениш со подобро.
 71. Пивото ќе биде задоволено без разлика во која поза го пиеш.
 72. Ако пивото не ти се допаѓа, можеш да го истуриш.
 73. Ниедно пиво не дава отпор кога сакаш да го испиеш.
 74. На пивото не му пречи ако гледаш некој друг додека го пиеш.
 75. Пивото нема да ти се дере ако го истуриш на подот.
 76. Не е против законско дома да имаш цела гајба пиво.
 77. Со пивото никогаш нема да ти биде досадно.
 78. Пивото можеш да престанеш да го пиеш кога сакаш и н ема да ти се налути.
 79. Пивото неможе да те обрука во друштво.
 80. Пивото не инсистира на романтика пред да го отвориш.
 81. Пивото е почесен член на партијата на партијата ПИЧКИ (Партија на искусни членови корисници на алкохол)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber