Неверојатни ремек дела направени во арт деко стил

4 февруари, 20120
flickr5136396286

Сензуални форми, интересен сплет на идеи и бескрајно детална уметност се карактеристиките на еден од најинтересните стилови, односно на Art Nouveau.

Во интересниот арт деко стил твореле многу познати уметници како Алфонсо Муча, Антонио Гауди, Хектор Гуимард и многу други. Погледнете ја оваа интересна колекција на ремек дела направени во арт деко стил:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber