Адел доминирала на доделувањето на Греми наградите!

13 февруари, 20120
The 54th Annual GRAMMY Awards - Show

Минатата ноќ во Лос Анџелес доделени се Grammy наградите, а целата вечер поминала во знакот на двата неповторливи гласови – Адел и неодамна починатата Витни Хјустон.

Британската пејачка која и покрај неодамнешните критики од модниот дизајнер Карл Лагерфилд, изгледала совршено, за прв пат го пушти гласот по пжоперацијата на гласните жици, за која имаше многу шпекулации. Иако имала трема и за време на својот настап и за време на излегувањето на бина, Адел дома си заминала со дури 6 Grammy статуи  и тоа за сингл на годината, албум и песна на годината, најдобро видео, најдобар женски изведувач и најдобар поп албум.

Погледнете го нејзиниот настап…

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=scSdT-y75yw

Другата дама без која оваа вечер не можеше да помине е Витни Хјустон, за која, колегите се сеуште во шок од нејзината смрт. Оскаровката Џенифер Хадсон многу емотивно ја примила веста за смртта на својата колешка и пријателка, па на пробите пред самото доделување не била сигурна дали ќе успее да ја отпее нејзината песна, а да не заплаче на глас. Сепак, нејзиниот настап минатата ноќ беше еден од најистакнатите…

http://www.youtube.com/watch?v=HzMsEvUxFc4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber