Кондом полиција во Нови Сад на денот на заљубените! :)))

13 февруари, 20120
65

Младинската органзација JAZAS во борба против сидата утре во Нови Сад ќе организира „кондом полиција“, и ќе ги казнува посетителите по кафебаровите кои немаат во себе презервативи. Таа „полиција“ ќе ги наградува сите оние кои во себе ќе имаат презервативи.

Се разбира, активистите, ќе имаат и соодветни униформи кои доликуваат на една „кондом полиција“, а во соопштението не било наведено кои ќе бидат наградите или казните за оние кои нема да имаат во себе презерватив.

Активистите ќе делат и промотивни материјали за едукација и превенција од сидата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber