Адел повеќе нема да пее “срцепарателни” песни :)))))

16 февруари, 20120
adele

Иако фановите беа презадоволни, Адел неодамна изјави дека нема да сними продолжение на хит албумот 21, не во блиска иднина.

“Никогаш повеќе нема да снимам албуми за прекинување на врси. Доста ми бесе од улогата на огорчена вештерка”, вели пејачката во интервјуто за изданието на Vogue за март, на лија насловна страна ќе се појави таа.

Интересно е тоа што Адел повеќе нема лошо мсилење за познатиот поранешен дечко кој и послужи како инспирација за албум. Тој е 10 години постар од неа, а фактот дека и го скршил срцето ја инспирираше пејачката да напише песни кои станаа големи хитови.

“Беше одличен,но знаев дека тоа нема да функционира. И не сметав дека треба да му се заблагодарам на било каков начин. Но, како помина некое време, сметам дека тој човек, кој имаше влијание на еден дел од мојот живот, што повторно ме инспирираше да напишам песни кои ќе го променат мојот живот, заслужува да биде споменат. Да не го запознаев и понатаму ќе бев 18-годишното девојче, а денес знам што сакам и што од некого очекувам”, нагласува Адел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma