Аксесоарите за коса ќе ве направат уникатна

8 февруари, 20120
2

Како што ќе видите на фотографиите во галеријата, аксесоарите за коса ќе ви помогнат да создадете различни варијанти на фризури за вашата коса. Важно е да не се плашите да експериментирате! Оваа сезона актуелни се аксесоарите во рок и метал стил, агресивни и смели, но и оние нежните и женствени со големи цветови или други апликации. Оние во ретро стил се исто така во групата на топ тенденции. Освен што аксесоарите ќе придонесат вашата фризура да изгледа различно и во тренд, тие се идеално надополнување на вашиот стајлинг и добар печат кој ќе го потврди вашиот уникатен стил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma