Прекрасни фотографии од дисциплината Parkour

8 февруари, 20120
parkour-pk-freerunning-traceurs-20

Parkour (односно попозната како PK) е физичка дисцплина која потекнува од Франција во која учесниците трчаат на одредена рута, обидувајќи се да ги надминат пречките на најефикасниот начин, користејќи ги само нивните тела. Се користат вештини како скокање, искачување, вртење и прескокнување. Исто така за оваа дисциплина се користи и терминот Freerunning. Меѓутоа без разлика на поимот, оваа дисциплина е неверојатна за гледање, па така погледнете ги следните фотографии кои ќе ви го доволат духот на Parkour. Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber