Анџелина Џоли се расплака на премиерата во Сарево???

15 февруари, 20120
5

Анџелина Џоли ја одушеви публиката во Сараево, која ја доведе до солзи. Премиерата на нејзиното режисерско деби “Во земјата на крв и мед”, вчера е одржана во Олимпискиот дворец Зетра, а актерката на крајот на проекцијата се расплакала.

“Не можете ни да замислите колку ми значи овој филм и колку ми значи што сум тука и што толку топло ме пречекавте”, изјавила Анџелина пред речиси 5.000 посетители.

Холивудската актерка уште еднаш повторила дека неизмерно се грижи за Босна и Херцеговина.

“Hvala!”, изјавила на крајот на босански, а публиката воодушевено ја поздравила.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma