Анџелина и Бред купија замок во Лондон!!!

4 мај, 20120
jolie460_1548476c

Познатиот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит купија куќа во Лондон за 10 милиони фунти.

Двојката – која има шест деца – се одлучија за прекрасната вила која ја изнајмија минатото лето за 30.000 фунти за еден месец.

Луксузниот имот има затворен базен, додека дрвената конструкција на вилата датира од 15-от век.

“Анџелина и Бред имаат огромна љубов кон Велика Британија, така што оваа инвестиција има смисла”, изјави извор близок до славниот пар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi