Бившата девојка на Обама објави дневник во кој го опишува нивниот однос?!?!

4 мај, 20120
obama4

Кога претседателот на САД Барак Обама имал 22 години, тој живеел во Њујорк и бил во врска со Женевиев Кук.

Обама оваа врска ја спомена во своите мемоари, “Dreams of My Father”, но читателите неодамна добија шанса да ја прочитаат и нејзината страна од приказната во јунското издание на Vanity Fair. Текстот делумно се заснова на неговата биографија, љубовните писма кои Обама ги испраќал на друга девојка, Алекс МекНеар и делови од деталниот дневник на Кук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi