Апчиња за богаташи изработени од 24-каратно злато?!

12 декември, 20121
apcinja

Станува збор за таблети кои немаат никаква цел, а вредни се 425 долари.

Тоа се таблети кои содржат 24-каратно злато и се разбира, не прават ништо.

Покојниот уметник Тоби Вонг во 2005 година ги дизајнирал овие таблети во соработка со Кен Кортни, и биле дел од линија на уметноста наречена “Indulgence”. Со овој проект сакале да а коментираат за проширувањето на пазарот со (непотребни) луксузни предмети.

Наводно побарувачката е толку голема што ретко каде може да се набават, бидејќи продавниците брзо остануваат без залихи.

One comment

  • Bojan

    12 јануари, 2013 at 10:07

    Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa i kolku milioni se tie ili milijardi ????????????????????????

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber