Аpple вреди повеќе од Microsoft и Google заедно!

13 февруари, 20120
apple

Apple е незапирлив! Веќе подолго време се шпекулираше дека Apple би можел да стане повредна компанија од Microsoft и Google заедно. Toкму тоа се случи пред неколку дена.

Kако што пишува Huffington Post, акциите на Apple во четвртокот скокнаа на 490 долари по акција и се приближиваат на цена од 495 долари. Така во петокот пазарната капитализација на Apple изнесуваше дури 459 милијарди долари!

Со тоа Apple стана посилна компанија од Microsoft и Google заедно. Моментално пазарната капитализација на Microsoft е околу 258 милијарди долари, а на Google 199 милијарди долари.

Според гласините кои се појавиле на интернет, Apple наскоро планира да ја претстави својата нова генерација на iPad и iPhone.

Новиот iPad 3, според информациите кои ги објави Reuters, би требало да се појави во март, додека iPhone 5 во јуни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber