Aston Martin One-77

8 февруари, 20121
ONE

Моќниот и многу редок Aston Martin One-77 е истакнат пред очите на јавноста веќе подолго време. Како и сите Aston Martin производи, тој е прекрасен во секоја категорија, од надворешниот стил до моќноста. Она што тие го направиле со One -77 е напредна технологија со прекрасен дизајн за да се создаде најверојатно најпосакуваната автомобилска уметничка форма. One -77 има целосна карбон-фибер шасија и рачно изработена алуминиумска каросерија.

Под хаубата, One -77 ќе биде придвижуван од природно аспириран 7.3-литарски V12 мотор, кој потекнува од 6,0-литарскиот мотор на Aston. Тој масивен мотор ќе произведува 750 коњски сили, што е веќе потврдено од страна на Aston Martin.

One comment

  • ali nuhi

    23 февруари, 2012 at 14:12

    Hahahahahahaha Ova Kola E Mnogu Skapa I Yaka

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma