AZATURE лак со црни дијаманти

3 декември, 20120
azature-03

Цената на ова задоволство, за ноктите навистина да ви имаат дијамантски сјај е 250.000 долари.

Azature,креатор од Лос Анџелес, познат по своите префинети колекции накит  и чоколади, сега својот Azature black-diamond потпис го подигнал на повисоко ниво. По облекувањето на познатите клиенти како Бијонсе, Ријана и кралските личности, младиот дизајнер сега го креирал најскапиот Black Diamond лак за нокти, кој го краси подеднакво високата цена од 250.000 долари. Познатиот дизајнер на накит точно знае кои од своите елитни клинети да ги импресионира со единстваните понуди. По дијамантите и чоколадите инспирирани од Azature скапоцени камења, следниот потег на дизајнерот е започнување на козметика од висока класа која целосно е ожпосветена на изполнување на луксуз. Ултра-луксузното шишенце од овој лак за нокти содржи 267 карати црни дијаманти за аристократски впечаток.

Компанијата ќе прозиведува само едно шишенце црн лак, налик на кинеска традиција, каде црвената и црната бојасе резервирани за кралското семејство.

“Црниот дијамант е крајно скапоцен камен. Комбинација на неговата убавина, мистерија и софистицираност го прави безвременски луксузен”, вели Azature.

Додека овој од 250.000 долари е креиран само за еден процент од корисниците, постои и ефтина верзија која ќе содржи само еден вистински црн дијамант и ќе биде во продажба за само 25 долари од шише.

Значи, за оние еден посто кои се во можност да си дозволат толку скапа козметика, Azature Black Diamond лакот за нокти е вистински начин да кажат “јас сум богат.”

AZATURE LAK ZA NOKTE SA CRNIM DIJAMANTIMA

AZATURE LAK ZA NOKTE SA CRNIM DIJAMANTIMA

AZATURE LAK ZA NOKTE SA CRNIM DIJAMANTIMA

AZATURE LAK ZA NOKTE SA CRNIM DIJAMANTIMA

AZATURE LAK ZA NOKTE SA CRNIM DIJAMANTIMA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber