Баба главен нарко бос во Оклахома!

17 април, 20120
4rq

За Дарлин Мејси (73) работи цела армија нарко дилери меѓу кои и нејзиниот син Џери, кој бил уапсен поради поседување на десетици илјади долари во кеш и скоро еден килограм марихуана.

Кога полицијата влегла во домот на бабата во Оклахома пронашла два килограми наркотици, 276.000 долари во кеш, полуавтоматска пушка и еден пиштол.

Полицијата со години го следела наркокланот, но незнаеле дека на негово чело стои старицата Дарлин Мејси се верувало дека го покривала 40% од пазарот на марихуана  во регионот.

„Тоа беше големо изненадување за нас, мора да признаам дека  за нејзините години таа е во одлична форма“, изјавил шефот на полицијата Боби Флојд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi