Банани за силна ерекција и квалитетна сперма

9 февруари, 20120
1

Бананите ја продолжуваат ерекцијата, го подобруваат квалитетот на спермата како и плодноста кај мажите, тврдат експертите после долгогодишни експерименти и лабараториски истражувања. Изгледа, објаснуваат тие, не случајно природата ја создала бананата токму со таква форма. Ефектот на бананата го објаснуваат со високата концентрација на магнезиум, кој не само што ја подобрува потенцијата, но и го зголемува квалитетот на сперматозоидите. Друга храна, полезна за машката потенција се компирите, морските плодови, јатките, а точно обратен ефект има алкохолот, топол туш и сауната. Епа сега мажи, мислам дека знаете, бананата во рака и грицкајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber