Банка по грешка му уплатила 200 милиони евра на сметка!

8 мај, 20120
Euros

Еден германец кој во медиумите се претставил како Мајкл Х. ги продал своите акции во април вредни 20 илјади евра, а онлајн банката Комдирект по грешка на сметка му уплатила 200 милиони евра.

Мајкл веднаш 10 милиони префрлил во друга банка. Сепак, банката Комдирект успеала да ги врати своите 200 милиони, но Мајкл успеал да ја задржи каматата од 14,5 % од 10 милиони кои ги префрлил  на друга сметка во друга банка.

Судот на крај одлучил дека банката на Мајкл мора да  му уплати 12 илјади евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber