Барби рамо до рамо со другите музи од историјата!

30 јануари, 20120
Barbie-art07

За повеќе од 50 години, Барби стана културна икона и една од најпродаваните играчки во светот. Француски уметник Jocelyne Grivaud ја смести Барби рамо до рамо со другите музи од историјата. Погленете го целосното преуредување на Барби о тоа како таа се претвора во Коко Шанел, Мерилин Монро, Венера Милоска, Мона Лиза и многу повеќе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma