Бекамови ги продаваат луксузните вили во Европа!

26 март, 20120
bekamovi

Дејвид и Викторија Бекам решија да се преселат за постојано во Лос Анџелес , па почнаа да ги распродаваат своите луксузни вили во Англија и Франција.

“Бекингемската палата”  како што британците ја викаат, Дејвид и Викторија ја купија пред 11 години за 3 милиони евра.

По реновирањето двојката оваа вила ја продава за 2 милиони евра.

Палатата има седум спални соби, музичко студио, мала зоолошка градина, базен, теретана  и соба со трофеи.

Во дворот се наога мал фудбалски терен, а во  градината павилјон со мермерни подови се наога голема скара вредна околу 80 илјади евра.

“Вистина е дека ја продаваат вилата сакаат трајно да се преселат во Лос Анџелес. На Викторија и беше жал бидејќи за таа куќа ја врзуваат убави спомени”, кажа блиска пријателка на двојката.

Двојката моментално живее во Лос Анџелес во куќа вредна 13 милиони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/