Бијонсе се фрли на работа…подготвува два нови албуми! :)

17 февруари, 20120
beyonce3

Без оглед на тоа што неодамна стана мајка, Бијонсе не мирува.

Дали поради тоа што нејзиниот последен албум 4, не поминал најсјајно на топ листите, или не…битно Бијонсе подготвува 2 големи проекти. Продуцентот Рајан Тедер, кој веќе соработуваше со нејзиниот сопруг Џеј Зи, за американските медиуми открил дека Бијонсе планира нов албум за 2012 година. Тој веќе и напишал песна чија тема е мајчинството.

За сега се шпекулира што би можел да биде другиот проект, се претпоставува дека се работи за саундтракот за филмот “Star Is Born”, кој ќе го режира Клинт Иствуд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma