Blue Marilin: Гигантскиот брод кој превезува други бродови

10 април, 20120
1

Токму така, постои и огромен брод кој превезува бродови. Името му е Blue Marin и е во сопственост на Offshore Heavy Transport, компанија сместена во Осло, Норвешка. Фрапантна големина!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/