Halong Bay – најсовршеното светско чудо…

10 април, 20120
1 (3)

Halong Bay e едно од природните светски чуда и една од најубавите туристички дестинации во Виетнам. Ова совршено место има повеќе од илјада варовници и острови со различни големини и облици.

Во  Halong Bay постои разновиден екосистем, вклучувајќи корални гребени, слатководни мочуришта, шуми, мали слатководни езера и песочни плажи.

Halong Bay се наоѓа околу 170 километри североисточно од градот Ханој, односно на 3, 5 часа возење со автомобил…

Доколку некогаш животот Ве однесе во Виетнам… Ова место сметајте го за Ваша обврска !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/