Боди арт на телото на Хајди Клум!:)

26 април, 20120
heidi-klum

Во најновата реклама за make up брендот Астор, убавицата Хајди Клум е облечена само во…боја!

Топ моделот и водителката на шоуто Project Runway во најновата рекламна кампања за Астор на своето тело има феноменален боди арт и ништо друго! За искуството од боењето по нејзиното тело, Хајди напишала на нејзиниот блог:

“Беа потребни 12 часа, Џоан (Џоан Гаир, make up уметник) да го заврши сликањето. Ова е веројатно 13ти пат како ме бои од глава до пети, така што навикната сум на овој процес кој знае да потрае. Мора да си мирен и трпелив.”

Како ви изгледа Хајди обоена од глава до пети?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi