Боки 13 е осуден за измама!

26 април, 20120
boki13

Боки 13 е осуден за измама, поради што ќе мора да ги врати парите кои ги земал пред 5 години!

Всушност, основниот суд во Скопје во 2009 година донел пресуда по која Бојан Јовановски мора да и врати 50.000 евра на Санда Перковска, кои ги земал во април 2007 година, со цел да оргазнизира концерт во септември истата година, на кој наводно, требало да настапат Оливер Драгоевиќ, Северина Вучковиќ, Лепа Брена и Бело Дугме.

Боки ги земал парите со цел споменатите музичари да ги сонесе на Градскиот стадион во Скопје, но бидејќи плановите не се оствариле, а тој ги земал парите, Перковска го тужела и по две години го добила случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi