Боки 13 песната Briga me ја посвети на маж!:))

24 март, 20120
boki-v

Бојан Јовановски за песната Briga me вели дека е најконтроверзна и најшокантна  од неговиот нов албум – веројатно затоа што е посветена на водителот Иван Ивановиќ.

“Ти вриштиш, ти претиш, ти молиш, ти патиш, ти зовеш, ти пратиш, ти вриштиш, ти лудиш, ти драмиш! Баш ме брига! Шта хочеп више ти? Паре, љубав, секс, секс! Ма шта хочеш више ти! Паре, љубав, транссекс!”, се стиховите од оваа песна.

Боки најавил дека наскоро ќе сними и спот за оваа песна. Слушнете ја…

http://www.youtube.com/watch?v=WXHNQ75003g&feature=player_embedded

Инаку, бидејќи песната ни збучеше познато, малку сурфавме на интернет и дојдовме до оригиналот. Покрај тоа што ја украл музиката, Боки превел некои стихови од оригиналната песна Love, која ја изведуваат Kazaky (феноменалните играчи во новиот спот на Мадона).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/