Боливуд во авион! Финските стјуардеси станаа хит на интернет! :)))

30 јануари, 20120
Боливуд во авион! Финските стјуардеси станаа хит на интернет! :)))

Покрај подготовките за кореографијата на екипажот, стјуардесите беа облечени во индиски носии и беа нашминкани како индијки.

Се почесто можете да видите сепектакли кои се случуваат за време на летовите, а овој пат такво нешто доаѓа од финските стјуардеси кои решија на еден необичен начин да го честитаат Денот на Републиката на Индија.

Среќниците кои можеа да го гледаат ова шоу се наоѓаа н летот од Хелсинки до Њу Делхи во авионот на Finnair.

Ова видео само за еден ден било прегледано повече од 500.000 пати.

httpv://www.youtube.com/watch?v=mEsnb3kUDAw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma