Бонита крем

30 март, 20120
Banana Pudding

Потребни состојки:

1 литар млеко

400 гр. гриз

2 банани

300 гр. мелена плазма

120 гр. мед

8 лажици матена слатка павлака

Припрема:

Зовријте го млекото, додадете го гризот, сварете го и оставете го да се излади.

Бананите испасирајте ги, па додадете ги во гризот заедно со мелената плазма, бананата и медот. Изматете ја смесата и на крај додадете ја матената слатка павлака.

Кремот сипајте го во чаши и украсете го по желба. Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/