Британците ја обожуваат Кејт: За Денот на вљубените ја опсипале со цвеќиња и пораки:)

15 февруари, 20120
Kate Middleton Spreads Valentine's Day Cheer At Children's Hospi

Иако Денот на вљубените го поминала далеку од сопругот, Кејт Мидлтон немаше недостток од внимание и подароци за овој ден. Војвотката од Кембриџ вчера во Ливерпул присуствувала на отворањето на првиот бар за лекување на алкохоличари во кој се точат само безалкохолни пијалоци, а се дружела и со децата од локалните болници.

Кејт раскажала дека од принцот Вилијам, кој во моментов е како RAF пилот на должност  во Фокландските Острови, во утринските чеасови добила честитка и цвеќе, но овој факт не ја запрел толпата и самите да и подарат цвеќиња, честитки и подароци. Кејт набрзо имала полни раце со подароци, што морале нејзините асистенти да и помогнат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma