Британецот од 368 килограми е најтешкиот човек на светот! :(

13 февруари, 20120
144574

За  него секојдневно се грижи армија од 18 болничари, медицински сестри и луѓе кои му помагаат да стане.

Лондон – најтешкиот човек на светот има 368 килограми, а се вика Кит Мартин и живее во Лондон.

Овој човек неможе да се грижи сам за себе, па затоа за да се помести или да се подигне од креветот му треба помош од дури десетина возрасни мажи.

Овој 42 годишен маж, јадел по осум ход дога за појадок, а денеска е прикован за креветот и неможе сам ништо да направи.

Кит Мартин, својата животна приказна ја раскажал во емисијата која ќе се емитува на локалната телевизија Канал 5.

Кит за својата состојба и дебелина се обвинува само себе, објаснувајќи дека апетитот за јадење се активирал кога починала неговата мајка, кога тој имал 16 години,.

Раскажал и дека цели две децении немал девојка и дека одамна неможе да најде гардероба во продавниците. На крај додал дека до ваква состојба стигнал, само седејќи пред телевизорот и јадејќи купишта слатки и многу кобасици.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma