Британија ги има најдобрите таленти! :)

12 април, 20120

По видеово сигурно ќе мислите дека се ќе беше поинаку ако и вашите баба и дедо ги слушаа Бисти бојс. 🙂

Бандата баби и дедовци се појавија на сцената на британското шоу „Јас имам талент“ и веднаш ги освоија симпатиите на публиката и жирито. The Zimmers ја одбраа Fight For Your Right за овој настап и заслужено добија еден куп аплаузи.

Овој бенд му покажа на светот дека, you’re never too old to rock… 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=-m0EZO5O2dM

Еве уште неколку видеа од нив:

httpv://www.youtube.com/watch?v=zqfFrCUrEbY

httpv://www.youtube.com/watch?v=mPQFLGxM6xs

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi