Бритни Спирс ја продаде својата куќа и сега живее под кирија?!?!?!

31 март, 20121
news_24153

Поп пејачката Бритни Спирс ја продаде својата палата во Беверли Хилс за 4.200.000 $, што е речиси два пати повеќе од првичната цена, која беше околу 2,9 милиони долари.

На медиумите им беше кажано дека почетната цена е намалена со цел куќа да се продаде многу побрзо, но сепак имотот на Спирс е продаден за многу поголема сума. Во ова куќата Бритни Спирс го доживеа нервениот слом и беше транспортирана во болница во 2008 година. Вилата има 692 квадратни метри, пет спални и шест бањи и приватен базен со спа центар.

Пејачката и нејзиниот нов вереник Џејсон Тревик привремено ќе живеат во изнајмена куќа додека да најдат нешто што сакаат да го купат.

One comment

  • goran hristov

    1 април, 2012 at 02:52

    i sega so treba da se grizime kaj ke zivej pejackata

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma