Brownies

2 февруари, 20120
Brownies on Buffet Trays

Потребни состојки:

200 гр. црна чоколада

200 гр. путер

200 гр. шеќер

4 јајца

100 гр. брашно

1 квасец

Малку сол

Припрема:

Стопете ја чоколадата на пареа. Во посебен сад изматете ги белките, ставете малку сол и изматете ги со миксер. Во друг сад ставете ги жолчките, шеќерот и путерот и исто така изматете со миксер. Спојте ги двете смеси и изматете, додадете го брашното и квасецот, па додадете ја и стопената чоколада и матете се додека не добиете хомогена смеса.

Во тавата за печење ставете хартија за печење, па истурете ја смесата. Печете на температура од 180 степени околу 20 минути. Проверете со чепкалка дали колачот е испечен. Откако ќе се испече, исечете го на коцки и оставете го да се излади. Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber