Новиот филм на Клинт Иствуд со Џастин Тимберлејк

2 февруари, 20120
justin

Пејачот и актер Џастин Тимберлејк, после улогата во успешниот филм “The Social Network ” доби ангажман за уште едно потенцијално холивудско остварување во филмот “Trouble with the Curve”. Поточно, тоа е нов проект на режисерот и актерот Клинт Иствуд. Според американскиот магазин Variety, во филмот се раскажува за млад бејзбол играч кој го игра Џастин, и стариот ловец на талент кој го игра Клинт. Деталите за почетокот на снимањето се доверливи. Да се потсетиме дека Клинт пред камерата ќе застане за прв пат по снимањето на филмот “Gran Torino” во 2008 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber