Брза диета со Алое Вера – 3 килограми за 3 дена

12 април, 20120
d

Диетата со Алое Вера е многу едноставна и ефикасна. За целта се приготвува смеса, каде основна компонента е алоето.  Потребен ви е сок од еден лимон, шест парчиња алое(или готов гел – 500 мл), грст суви сливи и лажичка мед. Ги ставате во блендер сите состојки се додека смесата добро не се изедначи. Добиената смеса се чува во ладилник.

Вечерта пиете три лажици  од сокот. Следниот ден можете да јадете само салата и свежи сокови од моркови, цвекло и цитруси. Можете да пиете и различни видови чај.

За ручек се пијат три лажици од алоето и пред да легнете треба да го направите истото. Следниот ден треба да се придржувате на истото мени.

Четвртиот ден обидете се да јадете храна само од растително потекло.  Сокот од алое е идеален за луѓето кои сакаат здраво да слабеат. Освен тоа алоето има многу позитивен ефект врз крвоносниот систем и срцето и го зајакнува имунитетот. Компонентите на алоето проникнуваат во крвта, овозможуваат подобра вентилација на подкожниот слој кој ги исфрла токсините од организмот. Освен тоа смесата што  ви ја представивме се користи и за опоравување од многу болести. Без разлика дали сте на диета или не, продолжете да ја пиете смесата во наредните денови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi