Чиста природна убавина – коралните гребени

9 февруари, 20120
0

Коралните гребени се подводни структури направени од калциум карбонат кој се излачува од коралите. Коралните гребени се колонии на мали морски животни што содржат неколку хранливи состојки.

Често се нарекуваат “дождовните шуми на морето” и формираат некои од најразновидните екосистеми на Земјата. Покрај сето тоа тие претставуваат прекрасна глетка, причина зошто коралните гребени заслужуваат место во нашата убава галерија. Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber