Човекот кој изградил куќа за помалку од 200 долари!

6 април, 20120

33 годишниот Дерек Диедриксен направил мала куќа која го чинела скоро 200 долари. Дерек покажал дека секој предмет од домаќинството може да се употреби на различни начини.

Дерек инаку кој е столар идејата за изградба на оваа куќа ја добил кога размислувал да се напарават засолништа за бездомниците кои ќе чинат помалку од 100 долари.

Погледнете ја куќата која ја направил:

httpv://www.youtube.com/watch?v=LmR3kx660gw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/