Човекот огледало!

10 јануари, 20121
the-man-made-of-mirrors-2

Фотографиите се сликани од фотограф со прекар Silversky. Тој изјавил дека седејќи на клупа се појавил човек во  облечен во костим со огледала, па едноставно морал да го фотографира бидејќи му изгледал интересен.  Всушност „човекот огледало” е уметникот Густав Трогер од Сан Франциско. Тој работи со пластика и огледала кои ги користи како материјали за сликање, правење на скулптури и инсталации.

One comment

  • lf

    10 јануари, 2012 at 17:26

    Lele,neka pazi da ne se isece cel e stakla :PP

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber