Citroen го претставува Numero 9 концептот – нов израз на DS линијата

15 април, 20120
3

Цитроен на саемот во Пекинг ќе го претстави Numero 9, концептниот автомобил кој ја открива иднината на DS линијата, со која француската компанија оваа година ќе стигне на кинескиот пазар.

Две години по излегувањето на пазарот, линијата DS, која е составена од моделите DS3, DS4 и DS5, бележи повеќе од 200.000 продадени возила. По повод доаѓањето на кинескиот пазар се претставува Numero 9, концепт кој најавува стислки обележја на три идни модели од таа линија, сегменти од лимузина C, сегменти од лимузина D и SUV модел.

Негови главни карактеристики ќе бидат супер урбаниот изглед, сигурноста и удобноста во возењето. Ќе можете да изберете помеѓу бензински, дизел и електромотор. Благодарејќи на хибридната технологија Plug-In, Numero 9 значително придонесува за заштита на околината. Погледнете го овој прекрасен автомобил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi